Historia Manchesteru United

Historia Manchesteru United

Manchester United to angielska profesjonalna drużyna piłkarska z siedzibą w Greater Manchester, która ma obecnie ponad 9,5 miliona fanów i została utworzona od 1898 roku, kiedy powstała pierwsza drużyna piłkarska o nazwie Manchester United Football Club. Obecnie jest własnością rodziny Glazer, choć od tego czasu kilkakrotnie zmieniał właściciela. Obecnie najpopularniejszym trenerem w drużynie jest Jose Mazzarella. Zabrał drużynę na świetną passę, wygrywając sześć z pierwszych siedmiu meczów, ale miał też problemy w fazie play-off. Zespół nie ma bardzo długiej historii, ale zdobył świetnych fanów z całego świata.

Może się to wydawać całkiem nowe dla każdego klubu w jakimkolwiek kraju, ale historia powtarza się w przypadku United, zwłaszcza wraz ze wzrostem popularności Davida Beckhama. Były napastnik Realu Madryt przeniósł się do Anglii pod koniec lat 80. i natychmiast zyskał sławę, stając się jednym z najlepszych graczy w historii tego sportu. Dwa lata później przeniósł się do LA Galaxy, gdzie ponownie stał się znaną gwiazdą i pomógł zbudować markę Galaxy. W rzeczywistości był tak popularny, że dwukrotnie został nawet laureatem nagrody Gracza Miesiąca MLS. David Beckham wrócił do Anglii latem 2021 roku i dołączył do swoich dawnych kolegów z drużyny z Galaktyki, gdzie szybko stał się dla nich kluczowym graczem, pomagając im zdobyć kolejny tytuł MLS Cup.

Następnie latem 2021 roku klub ogłosił podpisanie kontraktu z Davidem Beckhamem jako marquee player i wydawało się, że historia się powtórzy. Jego posunięcie wywołało zalew fanów na Old Trafford, z których niektórzy byli kibicami starej drużyny Leeds United, w której grał, gdy był dzieckiem. Od tego czasu trybuny na boisku były całkowicie wypełnione przed każdym meczem Manchesteru United u siebie. Prawdopodobnie było to największe wsparcie, jakim kiedykolwiek cieszył się klub, a fakt, że David Beckham pochodzi z angielskiego czołgu, jest tylko kolejnym przykładem na to, że nadal odnosił sukcesy w angielskim lidze, mimo że szanse są przeciwko niemu.

Jednym z głównych powodów, dla których David Beckham stał się tak popularny wśród wiernych Manchesteru United, jest jego pochodzenie. To sięga prawie trzydzieści lat wstecz, kiedy ta dwójka spotkała się po raz pierwszy, to sprawa sądowa, którą reprezentował David Beckham, gdy był jeszcze nastolatkiem. Były Leeds United od razu wygrał sprawę, co ustanowiło precedens dla wielu legalnych bitew, które toczą się w całej angielskiej lidze. Fakt, że David Beckham reprezentuje miasto, w którym dorastał, daje mu jeszcze silniejsze więzi z klubem i jego historią. Poza tym fakt, że David Beckham pochodzi z Anglii, tylko dodatkowo zwiększa jego popularność.

Dlaczego więc tak trudno jest dostać bilety na mecze Manchesteru United? Cóż, prosta odpowiedź jest taka, że ​​obecne pokolenie fanów po prostu nie jest tym samym, co ci, którzy podążali za drużyną z dawnych czasów. W szczególności młodsi kibice nie są tak oddani, jak zagorzali kibice klubu z przeszłości i jest niewielka szansa, że ​​kiedykolwiek dorównają ilości wsparcia, jakie okazują zagorzali kibice.

Podobne tematy: Sprawdź jakie korzyści wynikają z użycia kodu promocyjnego Totolotek – https://winwonwon.pl/legalni-bukmacherzy-w-polsce/totolotek/

admin